založeno 1991
  • Doprava po celé ČR
  • Možnost atypických realizací

Dřevěné chaty pro rekreaci

Vážený zákazníku,

níže najdete širokou nabídku dřevěných rekreačních chat a chatek od naší firmy. Neustále se snažíme naši nabídku dřevěných srubových chat rozšiřovat a optimalizovat. Je nám však jasné, že Vaše požadavky mohou být (a dost často i jsou) odlišné od naší typizované nabídky. Je to samozřejmě dáno tím, že každý z nás tráví volné chvíle jiným způsobem, někdo využije dřevěnou chatu pouze k příležitostnému přespání, jiný v ní však třeba celoročně žije. Proto pro nás není vůbec problém Vám chatku přizpůsobit podle Vašich konkrétních představ nebo Vám vyrobit zcela originální chatu dle Vašeho projektu. Za atypické realizace nežádáme žádný příplatek.

Dřevěné chaty a bungalovy pro víkendové, prázdninové nebo celoroční bydlení nabízíme ze síly stěny 28 mm, 33 mm a 50 mm. Stěnová palubka tl. 28 mm má pouze jednoduchou pero/drážku, stěnová palubka tl. 33 mm a 50 mm má pero/drážku dvojitou. Síla stěny 28 mm je vhodná pouze pro dřevěné chaty menších rozměrů anebo tehdy, když se chaty zateplují. Dřevěné chaty jsou vyrobeny z kvalitního, řádně vysušeného smrkového řeziva, které je čistě a přesně čtyřstranně opracováno – je oboustranně pohledové. Chaty ze síly stěny 50 mm jsou osazeny okny s izolačním dvojsklem, to je však možné objednat i pro chaty ze síly stěny 33 mm nebo 28 mm. Dveře mají oboustranně pohledové kazetové výplně.

Pro celoroční využití se mohou dřevěné chaty zateplit. Zateplení se zpravidla provádí takto:

  • podlaha (zateplení pod podlahovými palubkami) – 9 cm polystyren + parozábrana
  • stěny (zateplení zevnitř) – difuzní folie + Orsil 10–16 cm + parozábrana + záklop z palubek 12,5 mm; olištování, parapety, obklady oken a dveří
  • střecha (zateplení z vnějšku) – Orsil 12–20 cm + parozábrana + záklop z prken 24 mm + odvětrávače

Pevně doufáme, že Vám naše dřevostavba bude dobře sloužit a budete s ní spokojeni.

Dřevěné chaty přízemní

Po kliknutí na obrázek nebo název se Vám zobrazí detailní informace. Číslo v závorce je obytná plocha (bez teras a přístřešků).


Dřevěné chaty s podkrovím

Po kliknutí na obrázek nebo název se Vám zobrazí detailní informace. Číslo v závorce je obytná plocha (bez teras a přístřešků).